Jak wybrać panele winylowe do salonu?

Wyposażenie wnętrz każdorazowo powinno zaczynać się od elementu najważniejszego, jakim bez dwóch zdań jest podłoga. W zależności od pomieszczenia należy wybrać panele winylowe najbardziej odpowiadające stylowi Twojego mieszkania. W poniższym wpisie dowiesz się jak wybrać panele winylowe do salonu.

Co powinieneś wiedzieć?

Na początek musisz wiedzieć, że salon jest pomieszczeniem, w którym będziesz spędzał bardzo dużo czasu. To właśnie do niego będziesz również przyjmował odwiedzających Cię bliskich. To właśnie dlatego należy zadbać o jego elegancki wystrój i niepowtarzalny wygląd. Pod kątem wizualnym, warianty winylowe są zdecydowanie jednym z najlepszych wyborów. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością, a także bogatą kolorystyką.

Istnieje wiele różnych rodzajów paneli winylowych. W zależności od Twoich indywidualnych preferencji czy pozostałych elementów wystroju wnętrz możesz zdecydować się na podłogę w różnych kolorach. Najczęściej spotyka się warianty imitujące deski czy kamień. Swój renesans przeżywają również jodły – klasyczne, francuskie, węgierskie. Kluczowe jest, aby wystarczająco wcześnie zaprojektować całość pomieszczenia, dopasowując poszczególne meble do wybranych paneli winylowych. Ogromne znaczenie ma również sposób montażu – decydując się na podłogę klejoną uzyskamy jednolitą przestrzeń, bez konieczności zastosowania listew dylatacyjnych.

Panele winylowe będą doskonałym wyborem w połączeniu z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej prawidłowo wykonać proces wygrzewania posadzki!

Warto również zwrócić uwagę na warstwę ścieralną i klasę użytkową paneli. Optymalnym rozwiązaniem w salonie będzie panel z warstwą ścieralną 0,55 mm

Rola paneli w wyglądzie pomieszczenia

Panele odgrywają bardzo ważną rolę w końcowym aspekcie wizualnym całego salonu. Są one podstawą, na którą często będzie kierował się nasz wzrok. Muszą one wyróżniać się wyjątkowym wyglądem, który będzie ponadczasowy. Warto zdecydować się na rozwiązania wytrzymałe i trwałe, które nie będą wymagały zbyt szybkiej naprawy ze względu na przetarcia czy innego rodzaju uszkodzenia. Wybierając elementy podłogowe do swojego salonu pamiętaj nie tylko o ich wyglądzie estetycznym, ale również zastosowaniu praktycznym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *